Klimata pārmaiņas – katra atbildība

https://photos.app.goo.gl/zKqyzy37y1Jnw2as5
Vairāk foto šeit

15. martā, simtiem tūkstošu skolēnu un studentu no vairāk nekā 98 pasaules valstīm, tostarp Latvijas, pievienojās “Globālajam streikam nākotnei”, pieprasot politisko atbildību un steidzamu rīcību klimata krīzes risināšanā. Latvijā protesta akcija notika kā gājiens no Ministru kabineta līdz Saeimai. To rīkoja neformālā jauniešu kustība “Fridays For Future Latvia”. Ekoskolas arī piedalījās šajā protesta akcijā. Mūsu aicinājums „Mainām sevi, nevis klimatu!”

Globālā jauniešu kustība “Fridays For Future” ir radusies, iedvesmojoties no zviedru skolnieces Grētas Tūnbergas iknedēļas skolas streika, ko viņa uzsāka 2018. gada augustā. Tā vietā, lai ietu uz skolu, Grēta piektdienās devās piketēt pie parlamenta, protestējot pret likumdevēju rīcības trūkumu klimata pārmaiņu jautājumos. Kopš tā laika viņa ir iedvesmojusi tūkstošiem jauniešu visā pasaulē sekot savam piemēram. Pateicoties savam ieguldītajam darbam, 16 gadus vecā meitene ir arī nominēt Nobela Miera prēmijai.

Streika pamatā ir fakts, ka cilvēku darbības rezultātā Zemes klimats strauji mainās, un kopš Parīzes klimata vienošanās 2015. gadā nav sekojošas vērā ņemamas rīcības, lai novērstu klimata krīzi. Globālā klimata streika mērķis ir skaidri un mierpilni pieprasīt visām pasaules valstīm nekavējoties rīkoties, lai risinātu klimata pārmaiņu krīzi, informē “Fridays For Future” kustības pārstāve Laura Treimane.