Cik labi tikties klātienē! Ekoskolu Ziemas forums!

Ekoskolu Ziemas forums notika no 24. līdz 26. februārim Valmieras 2. vidusskolā. Forumā piedalījās mūsu skolas 6. klases skolnieces Sigija Kalniņa un Līga Uzuliņa, skolotāja Anita Gutāne.

Ziemas foruma dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar citu Ekoskolu pārstāvjiem un kopā pavadīt laiku. Gan jaunieši, gan pedagogi piedalījās izglītojošās nodarbībās un prasmju darbnīcās, kur   …turpināt lasīt…

Silto džemperu diena 2023

Šī gada akcijas moto: Izcel savu rīcību klimata labā!

Ekopadome un 6.klases skolēni Silto džemperu dienā 9 februārī devās Ogresgala ciemata ielās, māju pagalmos, iestādēs, lai informētu un aptaujātu sabiedrību par to, kā iedzīvotāji šķiro atkritumus.

Mēs, satiekot cilvēkus, pastāstījām, kāpēc aicinām rīkoties klimata labā, kā veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus   …turpināt lasīt…

2.februāris –Mitrāju diena

Pasaules Mitrāju diena ir globāla izpratnes veidošanas kampaņa, ko atzīmē katru gadu, lai uzsvērtu mitrāju vērtību. Šajā dienā mēs, 6.klases skolēni, devāmies apraudzīt tuvāko mitrāju pie skolas. Mēs redzējām, ka arī ziemā mitrājs dzīvo savu dzīvi, uzturot bioloģisko daudzveidību.

Pēcpusdiena izvērtās par kārtīgu mitrāju sakopšanas dienu, jo   …turpināt lasīt…

Silto_dzemperu_diena2023 - kopija

Pie mūsu skolas turpinās plīvot Zaļais karogs!

Otrdien, 13. septembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu pasniegšana. Šogad 94 izglītības iestādes saņēma prestižo starptautisko Zaļo karogu, tostarp divām izglītības iestādēm tika piešķirts Ekoskolu vēstnieka statuss, 52 – ieguva Latvijas Ekoskolas sertifikātu.

Katru gadu ar saviem darbiem jāapstiprina mūsu piederība Ekoskolu saimei un jānopelna Zaļo karogu,   …turpināt lasīt…

20. maijā mēs atzīmējam Pasaules Bišu dienu

Šogad Pasaules Bišu dienā mūsu skolas skolotājas, LBB biškopes Vaira Podskočija un Inese Frīdenberga,  iepazīstināja 1. – 5.klašu skolēnus ar bišu nozīmi dabā un  medus ārstnieciskajām  īpašībām.

Audzēkņi uzzināja, cik svarīga loma bitēm – apputeksnētājām – lauksaimniecības kultūru audzēšanā cilvēku vajadzībām.

Bērniem lielāko prieku sagādāja   …turpināt lasīt…

Ūdens diena Ogresgala pamatskolā

Ūdens dienā piedalījās novada skolas – Lēdmanes pamatskola, Lielvārdes pamatskola, E. Kauliņa Lielvārdes vidusskola, Jaunogres vidusskola, Valdemāra pamatskola, Ķeipenes pamatskola, Ogresgala pamatskola.

Pasākuma mērķis – popularizēt āra nodarbības skolēnu vidū, apgūt prasmes un iemaņas, veikt praktiskus pētījumus un raisīt izpratni un interesi par vides izglītības jautājumiem.   …turpināt lasīt…

Saulespuķes Ukrainas atbalstam

Vasaras brīvlaika sākumā 5.klases skolēni pulcējās pie skolas, lai paveiktu  pirmo šīs vasaras labo darbu. Atsaucoties Latvijas Pilsoniskās alianses un Eiropas Kustības Latvijā aicinājumam sēt un stādīt saulespuķes Ukrainas atbalstam, maija sākumā skolēni tās iesēja podiņos klasē uz palodzes. Nu rūpīgi lolotos stādiņus  skolēni izstādīja  dobē pie skolas, lai saulespuķes aug un zied, paužot mūsu solidaritāti ar Ukrainu.

S. Jekoviča

Došanās pēc meža gudrībām uz Norupes briežu dārzu.

30.maija rītā nedaudz satraukti, bet priecīgi 5.klases skolēni tikās pie skolas, lai dotos savā pirmajā pārgājienā ar riteņiem. Pavasara krāsu un smaržu pilns bija mūsu ceļš. Ritenim ripojot augšup un lejup pa veloceliņu, priecājāmies par žilbinoši dzeltenajiem rapšu laukiem, ziedošajiem  ceriņiem.

Pavisam ātri nokļuvām līdz galamērķim SIA ’’Rīgas meži’’  Norupes briežu dārzam Ogrē.   …turpināt lasīt…

Mācību ekskursija uz Salaspili un Doles salu

Šī gada 25. maijā 5. un 6. klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Salaspils botānisko dārzu, ,,Salaspils siltums” saules kolektoru parku, Doles salas muzeju un zoodārzu ,,Rezidence”.

 Botāniskajā dārzā skolēni iepazinās un apskatīja pavasara augu dažādību un oranžērijā iepazina eksotiskos augus un dzīvniekus.  Saules kolektoru parkā bērni uzzināja par  alternatīvās enerģijas ieguves iespējām pilsētas karstā ūdens nodrošināšanai.   …turpināt lasīt…

Ūdens mūs vilina

Mūsu Ogresgalā ir divas upes Ranka un Ogre. Hipodromā, kur ir labiekārtota pludmale, volejbola laukumi, laivu piestātne, āra nodarbībā mēs tikāmies ar Ogres novada Tūrisma informācijas konsultanti Veltu Riekstiņu. Viņa iepazīstināja ar iespējām atpūsties pie ūdeņiem mūsu novadā. Ūdens tūrisms interesē daudzus cilvēkus, viņi vēlas zināt par iespēju aktīvi atpūstiet, izbraukt laivu braucienos,  supot un  peldēties. V. Riekstiņa sniedza informāciju, kā labāk   …turpināt lasīt…

Ūdens nozīme mūsu dzīvē, mūsu pagastā

Sadarbībā ar Ogres novada speciālistiem Lieni Sauku un Raimondu Šauvu uzzinājām par  ūdens cikla un saldūdens resursu nozīmi dabā un cilvēku labklājībā.

Vienā nodarbībā Ekopadomes un 6. klases skolēni apmeklēja attīrīšanas iekārtas, kur uzzinājām vērtīgu informāciju par to, kā notekūdeņi, lietus ūdeņi,   …turpināt lasīt…

Protam rīkoties un arī atpūsties!

Ekoskolu Rīcības dienas sauklis „Parādi savu rīcību klimata labā!” Katra klase veica savus labos darbus klimata labā. Mūsu skola piedalījās arī konkursā, kur ieguvām balvu – 15 dāvanu kartes piedzīvojumu parkā Adventures Zone kopīgai aktivitātei.

Ekopadome

Vides tēma “Ūdens”

Katru gadu 22. martā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Ūdens diena. Arī Ogresgala pamatskolas 2.klase to atzīmēja.

Sākumā izspēlējām mūsu skolas un citu Baltijas jūras projektu skolu skolēnu izveidotās Izlaušanās spēles par ūdeni. Caur tām vairāk izzinājām, cik svarīgi novērtēt ūdeni!

2.klase vēlējās noskaidrot atbildes uz dažiem jautājumiem: Kāpēc sālsūdenī ola grimst? Kāpēc Nāves jūrā nav iespējams noslīkt? Veicām eksperimentu ar olu, lai to noskaidrotu.   …turpināt lasīt…

Izmests nav zudis! – Atkritumu ceļa iepazīšana Getliņos

25.martā Jaunie vides reportieri no 5.klases devāmies ekskursijā uz atkritumu poligonu Getliņi, lai noslēgtu projektu – pētījumu par  izlietotajām  maskām.

Janvāra sākumā ievērojām, ka sabiedriskajās vietās, dabā mētājas maskas, tāpēc izlēmām iekārtot speciāli maskām paredzētu konteineru skolā pie durvīm, aicinājām visus izmest maskas norādītajā vietā.  Katru nedēļu uzskaitījām , cik maskas ir izlietotas. Veicām pētījumu par masku nēsāšanas paradumiem un iespējamo otrreizējo pārstrādi.   …turpināt lasīt…

SILTO DŽEMPERU DIENA 2022

Ekoskola katru gadu piedalās starptautiskajā Ekoskolas akcijā “Silto džemperu diena”. Aicinām pievienoties mums! Katram ir svarīgi parādīt savu rīcību klimata labā!

Mūsu mērķis ir izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus. Tā mēs atgādinām paši sev un citiem veikt vienkāršas ikdienas darbības, lai mazinātu klimata pārmaiņas.

Ogresgala pamatskolas Ekopadome aicina:   …turpināt lasīt…

Silto džemperu diena – 11. februārī

“Silto džemperu diena” ir ikgadēja akcija, kuras mērķis ir izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus. Silto džemperu dienā skolu telpās tiek nedaudz samazināta temperatūra, un visi ir aicināti uzvilkt siltāku džemperi, tādējādi arī simboliskā veidā apliecinot atbalstu iniciatīvai.

Kampaņa aizsākās 2005. gadā, kad Flandrijas reģiona Ekoskolas, Kioto protokola iedvesmotas, rīkoja pirmo Silto džemperu dienu. Tās sākotnējā ideja bija atgādināt par klimata pārmaiņu mazināšanas mērķi, aicinot veikt vienkāršas ikdienas darbības, piemēram, samazināt apkures jaudu un uzvilkt siltāku džemperi, biežāk braukt ar velosipēdu, ēst vietējo pārtiku, izslēgt elektroierīces, kad tās nelietojam, un citas līdzīgas iniciatīvas. Šajā dienā izdevās Flandrijas teritorijā uzskatāmi samazināt radītos ogļskābās gāzes izmešus, kā arī veicināt skolēnu, uzņēmēju un varas iestāžu pārstāvju informētību par klimata pārmaiņu problemātiku.

Silto džemperu diena ir arī izdevība veidot sadarbības tīklus starp skolām, organizācijām, uzņēmumiem, pašvaldībām un pat valstu valdībām, lai kopīgi sniegtu lielāku ieguldījumu siltumnīcas gāzu emisiju samazināšanā un klimata pārmaiņu novēršanā. Latvijā Ekoskolas akcijā aktīvi iesaistās jau vairākus gadus, un daudzas īsteno ne tikai vienojošo aktivitāti – gaisa temperatūras samazināšanu telpās –, bet arī iesaista citas vietējās organizācijas, uzrunā sabiedrību, organizē diskusijas un konkursus par klimata tēmu, rīko nodarbības ārā, tā taupot arī elektrības resursus, un daudzas citas aktivitātes.

Silto džemperu diena (1)

Rīcības nedēļai 9.klase

Rīcības nedēļai 9.klase izvēlējās saukli ”Īstais brīdis sākt rūpēties par citiem ķepaiņiem.”

Klase iesaistījās palīdzības akcijā ne tikai pati, bet aicināja piedalīties arī citu klašu audzēkņus un viņu vecākus, kā arī skolotājus.

9.klase izsaka milzīgu paldies visiem ziedotājiem par  naudiņu, kuru jūs atlicinājāt, lai varētu palīdzēt ugunsgrēkā cietušajai kaķu patversmei ‘’Ķepu-ķepā.’’   …turpināt lasīt…

Labo darbu nedēļa 2.klasē

No 4.- 10. oktobrim Latvijā “Labo darbu nedēļa”.

Labo darbu nedēļa ir laiks, kad ikviens aicināts aktīvi iesaistīties labo darbu veikšanā, lai sniegtu atbalstu ne tikai līdzcilvēkiem, dabai, dzīvniekiem, bet rastu gandarījumu par paveikto un palīdzētu paši sev kļūt par labākiem cilvēkiem.

Arī mēs, 2.klase veicām darbiņus   …turpināt lasīt…

Zaļā karoga svētki!

Mēs labi zinām, ka tikai ar neatlaidību, pacietību un lielu gribasspēku var sasniegt vairāk nekā nepieciešams. Tieši tāpēc ,jau vairāku gadu garumā , darbojoties Ekoskolu tīklā, mums ir izdevies nosargāt zaļo karogu, lai tas varētu atkal un atkal plīvot pie mūsu skolas.

Tā jau ir 15. reize, kad esam saņēmuši Zaļo karogu, un mēs esam lepni par to! Kopā varam  daudz izdarīt. Paldies visiem skolēniem, skolotājiem un skolas darbiniekiem par  sadarbību  Ekoskolas programmas realizēšanā.

Mēs varam mainīt savus ieradumus un pasaule mainīsies!

Ekopadome

Mana diena bez auto – 2.klase

„Zaļā josta” aicina Latvijas iedzīvotājus un īpaši uzņēmumu kolektīvus atbalstīt starptautisko Dienu bez auto un vismaz uz vienu dienu, 22. septembri, atteikties no braukšanas ar automobili, tā vietā izvēloties videi draudzīgāku transporta līdzekli.

Diena bez auto norisinās Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros un tajā iesaistījušās simtiem Eiropas pilsētu un uzņēmumu.   …turpināt lasīt…

Ekoskolas apbalvošanas ceremonijā svinēs 20 gadu jubileju

Pirmdien, 20. septembrī, pulksten 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu pasniegšana. Šogad 104 izglītības iestādes saņems prestižo starptautisko Zaļo karogu, tostarp divām izglītības iestādēm tiks piešķirts Ekoskolu vēstnieka statuss, 44 – iegūs Latvijas Ekoskolas sertifikātu.

Pasākuma svinīgajā daļā Ekoskolas video uzrunā sveiks Latvijas valsts prezidents Egils Levits, Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Gatis Zamurs, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika, starptautiskā Vides izglītības fonda izglītības programmas direktors Pramod Kumar Sharma, Vides izglītības fonda vadītājs Jānis Ulme un Eksokolu programmas vadītājs Latvijā Daniels Trukšāns.   …turpināt lasīt…

Arhīvs

Ogresgala pamatskola - © 2023