Bišu diena Ogresgala pamatskolas 1.klasē

Pasaulē 20.maijā atzīmē Bišu dienu. Zināms, ka bez bitēm mūsu pārtikas resursi, bioloģiskā daudzveidība un visas ekosistēmas būtu apdraudētas.

Ogresgala pamatskolas 1.klases skolēni šajā dienā devās nelielā ekskursijā pie mūsu skolnieces Agates Grētas Goldmanes, Viņas tētis ir bitenieks – Edgars Goldmanis. Uz šo saimniecību devāmies ar mērķi iepazīt bišu dzīvi, uzzināt, kas ir drava un noskaidrot   …turpināt lasīt…

Fenoloģisko vērojumu zibakcija Latvijā

Atsaucoties uz LU Ģeogrāfu biedrības zibakcijas aicinājumu 30. aprīlī 7. klases skolēni ģeogrāfijas stundā devās fotografēt plaukstošās ābeles, bērzus un ievas.

Savus 2024. gada fenoloģiskos vērojumus iesūtīja Latvijas universitātes Ģeogrāfu biedrībai.

Skolotāja Vaira Podskočija

 

Eko forums „Zaļais Pavasaris Upīšos”

Eko forums  notika 7. maijā Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā. Foruma rīta programmā bija Agates pieredzes stāsts, kas iedvesmoja jauniešus aktīvai rīcībai un piedāvātajām iespējām.

Nodarbībā par klimata pārmaiņām skolēni parādīja savas zināšanas un uzzināja jaunus faktus, datus.   …turpināt lasīt…

Eko forums Aizkraukles novada vidusskolā ”Vilnis VIII”

Aizkraukles novada vidusskolā 25. aprīlī tikās Ekoskolu dalībnieki no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas, Pļaviņu, Salas un Babītes vidusskolas, Bebru, Seces, Daugmales un Ogresgala pamatskolas. Eko foruma tikšanās tēma bija „8. Depozīta punkts”.Moto „Met tur, kur vajag!”

Mums patika izglītojoša Vides stunda “Vides temperatūra” par zaļo enerģiju, par klimata pārmaiņām   …turpināt lasīt…

22.aprīlis Zemes diena – Planēta pret plastmasu.

Šī diena mums katram atgādina, ka Zeme un tās ekosistēma mums visiem nodrošina dzīvību. Katru gadu cilvēki aizvien vairāk un vairāk izmanto zemeslodes resursus, pat neapzinoties, ka tie tik ātri neatjaunojas, vai vispār vairs nav atjaunojami, jo ir izdarīts pārāk liels posts. Šajā dienā mēs aicinām ikvienu atcerēties un novērtēt zemi, un visu ko tā mums sniedz!

Mēs, 5.klases skolēni, dabas zinību stundās   …turpināt lasīt…

2.klases mācību ekskursija

17.04. mūsu skolas 2.klase devās ilgi gaidītajā ekskursijā uz Rīgu. Izmantot Ekoskolu Rīcības dienās iegūto konkursa balvu. 2.klases skolēni balvā par paveikto darbiņu, ieguva ieejas biļetes uz Latvijas Nacionālo dabas muzeju un Rīgas Porcelāna muzeju.

Skolēni izmantoja iespēju uz Rīgu doties ar vilcienu un pusdienas baudīt, sēžot pie Brīvības pieminekļa.

Skolotāja Inese Gruznova

Nodarbība ’’Iepazīsti Baltijas jūru!’’

2. aprīlī 9. klases skolēni apciemoja Zinātnes un izglītības inovāciju centru “Dabas māja” Liepājā, kur tika izglītoti par Baltijas jūru un ar to saistītajām problēmām. Aktīvi pildījām  daudzveidīgus uzdevumus un piedalījāmies aktivitātēs!

Daži skolēnu iespaidi  par pasākumu:   …turpināt lasīt…

Pasaules Ūdens diena – 22.marts

Pasaules Ūdens diena katru gadu tiek svinēta 22. martā. Tā akcentē ūdens nozīmi cilvēka dzīvē, tā patieso vērtību. Šajā dienā arī mēs aicinām ikvienu pievērst uzmanību ūdens resursu nozīmei un ilgtspējīgai apsaimniekošanai, mudinot katru domāt ne vien par savas, bet arī nākamo paaudžu veselību un izdzīvošanas iespējām.   …turpināt lasīt…

Meistarklase SIA „Rīgas meži”.

26.martā devāmies uz vides izglītības centru „EkVidO2” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”, kur notika putnu būrīšu tīrīšanas un gatavošanas meistarklase. Ogresgala pamatskolas skolēni uzzināja par putniem, kuri mājo mūsu mežos, par viņu paradumiem.   …turpināt lasīt…

Rīgā norisināsies Ekoskolu Ziemas forums 2024

Jau devīto reizi Vides izglītības fonds organizē izglītojošu un pieredzes apmaiņas pasākumu – Ekoskolu Ziemas forums, kas notiks Rīgas Rīnužu vidusskolā no 23. līdz 25. februārim, kur pulcēsies ap 300 jauniešiem un pedagogiem no visas Latvijas. Pasākums notiks sadarbībā ar Rīgas valstspilsētas pašvaldību, Rīgas Brīvostas pārvaldi un Latvijas vides aizsardzības fondu. 

Ekoskolu Ziemas forumā jaunieši un pedagogi piedalās vides aizsardzību un izglītību saistītās   …turpināt lasīt…

Silto džemperu diena 2024

Šodien, 9.februārī, jau devīto gadu pēc kārtas Latvijā notiek akcija “Silto džemperu diena”, kuras laikā cilvēki aicināti savā dzīvesvietā vai darbā mazliet samazināt telpas gaisa temperatūru un uzvilkt siltāku džemperi. Arī Ogresgala pamatskola aicināja pievienoties kopīgā iniciatīvā:

  • samazinām temperatūru telpās,
  • uzvelkam siltāku džemperi,
  • taupām elektrību,
  • nelietojam telefonu,
  • plānojam stundas.

  …turpināt lasīt…

Mežu ekosistēmu nozīme

Mūsu Ekoskolas gada tēma ir ‘’MEŽS’’ , lai papildinātu zināšanas par mežu kā ekosistēmu 25.janvārī 4.-9.klašu skolēniem notika nodarbība, kuru vadīja Ogres novada bioloģijas metodiķe, bioloģijas maģistre un skolas padomes pārstāve Jūlija Plociņa-Kagaine.

Nodarbības mērķis –  Analizēt meža sniegtos ekosistēmu pakalpojumus un to ilgtspējīgu izmantošanu.   …turpināt lasīt…

‘’Zero Waste Latvija’’ nodarbība

Mēs, 7.klases skolēni, novembrī piedalījāmies radošajā konkursā ’’Mēs izvēlamies zaļāku dzīvesveidu’’. Mēs izveidojām video ’’Sapnis par dzīvi bez atkritumiem’’ un uzvarējām.

18.janvārī organizatori mūs  ielūdza uz Ogres Centrālo bibliotēku, kur mums bija biedrības ’’Zero Waste Latvija’’ nodarbība ”Šķirot vai nešķirot?’’   …turpināt lasīt…

Projekts “Plastmasas pirāti”

Jūru un ūdeņu aizsardzība ir mūsu visu pienākums. Un nav svarīgi, vai dzīvojam piekrastē vai iekšzemē. Upes savieno visu Eiropu – no maziem strautiņiem līdz lielām upēm. Liels daudzums atkritumu pa upēm nonāk jūrās un okeānos, kas apdraud tās iemītniekus un visu ekosistēmu.

Mikroplastmasas piesārņojums kļūst arvien aktuālāks un rodas nopietnas bažas par tā ietekmi uz cilvēku un citu dzīvo organismu veselību.   …turpināt lasīt…

Publiskā runa par mežu

Rīcības nedēļas laikā 5.klases skolēni latviešu valodas stundās veidoja publisku runu par mežu un tā nozīmi.

Sākumā skolēni uzzināja, kā būt labam oratoram, no kādām daļām sastāv runa un kā runāt tā, lai klausītāji tevī klausītos. Gūtās zināšanas skolēni izmantoja, lai izveidotu savu runu. Tēmas bija dažādas-‘’Es saudzēju mežu’’, ‘’Saudzēsim mežu kopā!’’, ‘’Meža tīrība’’, ‘’Nozīmīgais mežs’’,   …turpināt lasīt…

Latviešu valodas stunda skolas bibliotēkā

Mūsu stundas tēma „Kas ir spēle?”, tā notiek skolas bibliotēkā. Bibliotekāre E. Igaune iepazīstina ar spēlēm, kas ir pieejamas bibliotēkā. Mēs tās izpētām un sašķirojam: galda spēles, prāta spēles u.c..

Tā kā mūsu Ekoskolas gada tēma ir „Mežs”, tad iesakām arī citiem izmantot spēles „Kokotājs”, Kokmīļu ABC „Spēlējies kokos!”, „Audzēsim mežu”!

4.klase

Ekoskolu forums Ogresgala pamatskolā – DOMU BIEDRI KOPĀ NĀK!

5.oktobrī Ogresgala pamatskolā Ekoskolu forumā tikās A. Upīša Skrīveru vidusskola, Ikšķiles Brīvā skola un Ogresgala pamatskolas komandas, kā arī Ogres novada Lēdmanes un Valdemāra pamatskolas komandas. Interaktīvajā nodarbībā „Veselīgs uzturs”, ko vadīja pārtikas inženierzinību doktore, mūsu skolas absolvente Vita Levkāne – Grīnberga, katrs aizdomājās par saviem ēšanas paradumiem. Iepazīšanās aktivitātē uzzinājām, kas mūs vieno. Tā, protams, ir vides izglītība un   …turpināt lasīt…

Meža tēma Skolotāju dienas stundu sarakstā

9.klases skolēni plānoja un vadīja skolotājiem stundu par Ekoskolas gada tēmu „Mežs”. Skolotājiem bija iespēja atpazīt dažāda koka sugas. Bija jānosaka gadskārtas un apstākļi, kādos tie auguši.

Skolotāji raksturoja 9. klases īpašības, iededzinot tās koka ripās. Tā radās 9.klases „Vēja zvans”, ko dāvināja skolēniem Skolotāju dienā. Paldies šis dienas jaunajiem skolotājiem!

Skolas skolotāji

Meža dienas 6. klasē

Šogan, 22. septembrī, 6. klases skolnieki apmeklēja Meža dienas pasākumu Ogrē, Jauniešu mājā.

Tika izietas 3 stacijas:

Mežs, to audzes un izejmateriāls, kur skaitīja kokam gadus un tikai no dēļiem pēc noteiktas shēmas bija jāuzceļ tilts un pār to jāpāriet visiem kas, to cēla.   …turpināt lasīt…

Meža zinību diena

Ogres Zilajos kalnos Meža zinību dienā Ogresgala pamatskolas 2. un 3. klases skolēni apgūst Meža ābeci.

Meža zinību dienu organizē Ogres novada pašvaldība, Ogres novada Izglītības pārvalde un Zilie kalni – tūrisma, sporta un atpūtas komplekss.

Pasākuma mērķis – brīvā dabā iepazīstināt tā dalībniekus ar praktisko Meža ābeci – apkārtējo vidi, dabu,   …turpināt lasīt…

Zaļais karogs saņemts 17.reizi!

Trešdien, 13. septembrī, Ekoskolu dalībnieki devās “Pozitīvā gājienā” uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) ar mērķi aicināt VARAM aktīvāk iesaistīties aprites ekonomikas iedzīvināšanā, lai ikvienam būtu vieglāk samazināt atkritumus ikdienā un dzīvot dabai draudzīgāk.

Kopā ar ministru Māri Sprindžuku devāmies tālāk uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur notika   …turpināt lasīt…

Zaļie darbi mācību gadu noslēdzot

30.maijs 6.klasei bija izzinoša pārgājiena diena. Devāmies uz saimniecību’’Lielstaldāti’’, kur saimnieko darbīgā Kalniņu ģimene. Ceļā bija iespēja iepazīt dabas daudzveidību, sadarboties vienam ar otru. Saimniecībā iepazinām lauku sētas darbus, kā arī pastrādājām, palīdzot sašķirot plastmasas podiņus, kas  atvieglos augu stādīšanu nākamajā sezonā. Pēc darba iepazinām saimniecības   …turpināt lasīt…

Āra nodarbība 3.klasei – Upe

Āra nodarbībā skolēniem tiek dota iespēja tuvāk iepazīties ar ūdenstilpēm, kas atrodas tuvu skolai.  Mūsu skolas tuvumā atrodas 2 upes: Ranka un Ogre. 3.klases skolēni ar skolotāju devās iegūt nepieciešamo informāciju – datus, pamatojoties uz novērojumiem. Skolēni dabā novēroja un noteica upes tecēšanas virzienu, labo un kreiso krastu, kā sauc Ogres pieteku, kur ietek Ogre?   …turpināt lasīt…

Dabas diena Ogresgala pamatskolā

Šogad 11. maijā mūsu skolā notika dabas dienas konkurss. Dienas tēma – Bioloģiskā daudzveidība.

Konkursā piedalījās komandas no Ogres novada skolām. Skolēni pētīja avotu, abas upes, uzzināja par bišu un kukaiņu dzīvi, atpazina augus. Lai būtu arī jautrība, veica darba bišu stafeti un būvēja torni. Tā bija aktīva āra nodarbību diena – saulaina, izzinoša, jautra.   …turpināt lasīt…

Pārgājiens pa purvu kopā ar Purva bridēju Kristapu Kiziku

3.klases skolēni kopā ar Kopā ar Purvu bridēju Kristapu Kiziku devās nelielā pārgājienā pa Aizkraukles purvu. Bija iespēja iepazīt purva ekosistēmu reālā vidē, izbaudot to, iekāpjot purva kurpēs.

Daudziem purvs parasti asociējas ar purva velnu, akačiem. Skolēni pārliecinājās, ka tā gluži nav. Purvs var būt arī skaists, neskaitāmiem ezeriņiem, ar interesantiem augiem –   …turpināt lasīt…

Meža atjaunošana

22.aprīlī tiek atzīmēta Zemes diena, kas vienlaicīgi bija arī Ogres novada 95. Latvijas Meža diena. Lai nodrošinātu Ogres novada meža teritoriju ilgtspējīgu apsaimniekošanu, ir plānota mežu atjaunošana 14 hektāru platībā.

Paldies Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūras direktoram Aivaram Tauriņam par mūsu skolas uzaicināšanu un darba organizēšanu.   …turpināt lasīt…

Arhīvs

Ogresgala pamatskola - © 2024