Karjeras nedēļa 4.klasei

https://photos.app.goo.gl/E941eNbvzHaUpxtp9
Vairāk foto šeit

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā skolēniem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos nākotnē, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem.

Karjeras nedēļas ietvaros, Ogresgala pamatskolas 4.klases skolēniem notika lekcija, kuras laikā ārste –  Rīgas Stradiņa universitātes docente, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ginekoloģe Dr. Jana Žodžika iepazīstināja ar ārsta profesiju, rādot prezentāciju, kuras laikā uzdeva jautājumu skolēniem: „Kas ir ārsts?”.

Skolēni izprata, kādas prasmes, zināšanas un rakstura īpašības nepieciešamas, lai varētu darboties šajā jomā. Skolēniem tika stāstīts par ārstam nepieciešamo izglītību un par to, cik ilgi jāmācās, lai kļūtu par ārstu. Lekcijas laikā skolēni guva ieskatu, ko dara ķirurgs, cik svarīgi ievērot higiēnu. Skolēni paši varēja iejusties ķirurga lomā –  veica griezumu un to aizšuva.

Skolēniem ļoti patika dakteres sagatavotais stāsts, kas reizē gan iebiedēja, gan iedvesmoja un motivēja. Tā tiešām ir, ārsts nav profesija ikvienam, taču tas, kurš to ir izvēlējies, noteikti nenožēlos! Paldies par šo tikšanos Dr. Janai Žodžikai!

Šīs nedēļas laikā arī 4. klases skolēni devās mācību vielu padziļinošā un papildinošā ekskursijās uz Ogres Vēstures un mākslas muzeju.

Mūs sagaidīja lieliska gide – Jana Iesalniece, muzejpedagogs, kura pastāstīja par to, kas atradās muzejā ēkā agrāk. Iepazīstināja ar ēkas pārtapšanu no bankas par muzeju. Muzejā aplūkojām jauno interaktīvo ekspozīciju ,,Pietura Ogre”, iepazinām Ogres pilsētas kultūrvēsturisko attīstību, kuras laikā tika ietvertas tēmas – senie iedzīvotāji Ķentes pilskalnā, Ogres kūrorts un pirmā Latvijas dzelzceļa līnija Rīga-Daugavpils, Pirmais pasaules karš, padomju laiki saistībā ar Ogres trikotāžas kombinātu.

Ekspozīciju papildina digitālo tehnoloģiju sniegtās iespējas – projekcijas, skaņu dušas, interaktīva karte, video un audio materiāli, ļaujot Ogres vēsturi iepazīt neparastā un aizraujošā veidā.

Muzejpedagogs pastāstīja arī, kādas profesijas pārstāvji strādā muzejā Šādas ekskursijas paplašina skolēnu redzējumu par tikai grāmatās redzētām vēstures tēmām un ļauj jau zināmo nostiprināt.

Liels paldies muzejpedagogam Janai Iesalniecei un muzeja zāļu administratorei Elita Kaupužai!

Skolotāja Z. Puķāne