Zināšanu lavīna Ekoskolu vides forumā

Jau nākamnedēļ, no 20. līdz 22. februārim Vides izglītības fonds kopā ar Ulbrokas vidusskolu, Stopiņu novada domes atbalstu, īstenos nu jau otro Ekoskolu ziemas forumu, kas pulcēs 180 dalībniekus – skolotājus un skolēnus, no vairāk kā 40 dažādām Latvijas izglītības iestādēm, kas iesaistījušās Ekoskolu programmā.

Ekoskolu vides forums ir izglītojošs pieredzes apmaiņas pasākums ekoskolu pārstāvjiem.  Tā ietvaros notiek apmācības un praktiskas nodarbības, kas sniedz iespēju dalīties pieredzē par vides izglītības īstenošanu. Tāpat kā vasaras forums, kas nu jau kļuvis par tradīciju, arī Ekoskolu Ziemas Foruma mērķis ir veidot izpratni par Ekoskolu programmu, tās saistītajiem jautājumiem un saprast, kā dažādas idejas iespējams īstenot praksē, lai tā kļūtu par ikdienas rīcību. Ekoskolu forums sniedz iespēju iepazīt vienam otru, gūt jaunas zināšanas, daloties pieredzē, kā arī rast papildus motivāciju un iedvesmu arī turpmāk dzīvot videi draudzīgi gan savā ekoskolā, gan ikdienā.

Piektdien, foruma pirmajā dienā, dalībniekiem ir sarūpētas iepazīšanās spēles un izzinošā pārbaudījumu taka pie dabas, pieredzes apmaiņas un iedvesmojošo stāstu sesija skolotājiem, vakara sarunas ar vides žurnālisti Anitru Toomu, ekskursija uz SIA „EKO GETLIŅI”, dažādas darbnīcas – multimediju darbnīcu vadīs Sniedze Popkova, Fizmixs komanda iepazīstinās ar savu skatījumu uz ekotēmām, bet ar Ulbrokas vidusskolas radošo komandu kopā tiks veidoti vides objekti. Vakaram gaidāms muzikāls noslēgums ar grupu New Age Travelers.

Otrajā dienā plānotas dažādas nodarbības un lekcijas, kas sasaistās ar visām astoņām Ekoskolu tēmām, kas ir: atkritumi,  enerģija,  ūdens, transports, veselīgs dzīvesveids, iestādes vide un apkārtne, mežs, klimata pārmaiņas. Par bioloģisko pārtiku Latvijā stāstīs Liene Brizga- Kalniņa, kampaņas BioLoģiski! koordinatore, (Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas), Baltijas jūras jautājumus aplūkos Rita Šantare, (Pasaules Dabas Fonds), savukārt ar kampaņu Maisbergs un atkritumu samazināšanas nozīmi iepazīstinās biedrība Homo Ecos. Kritiskās domāšanas nozīmi vides aizsardzībā skaidros Edmunds Cepurītis (Vides izglītības fonds), par aktīvismu apkaimēs stāstīs Alija Turlaja, (Sarkandaugavas attīstības biedrība), bet par to, kas ir partizānu dārzniecība, un kā veidot sūnu grafitti – Renāte Pablaka. Dzirdētajā un apgūtajā skolēni dalīsies viens ar otru apmeklēto nodarbību prezentācijā – zināšanu galerijā.

Pēc lekcijām Ekoskolu pārstāvjiem būs iespēja gūt jaunas iemaņas, kas noderēs turpmākā darbā un kopumā ikdienā. Šim nolūkam paredzētas vairākas prasmju darbnīcas – plakātu un trafaretu veidošana, Jauno vides reportieru un argumentācijas darbnīcas, bet kopā ar biedrības Otra elpa  meitenēm būs iespēja darināt rotaslietas no nevajadzīgiem apģērbu gabaliem. Tikmēr skolotāji uzzinās daudz jauna par vides nodarbību plānošanu  no Lienes Stikānes, (Iespējamās Misijas absolvente).

Notikumiem bagātās dienas beigās būs iespēja baudīt īsfilmas un zaļo humoru  ar  improvizācijas teātriImprozoo. Pirms došanās mājupceļā, foruma pēdējā dienā vēl ieplānota ekspedīcija mežā, lai svaigā gaisā pārdomātu gūtās zināšanas un atcerētos visu piedzīvoto.

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un arīdzan populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš Latvijā darbojas jau vienpadsmit gadus. Ekoskolu programmā Latvijā šobrīd darbojas 170 izglītības iestādes, bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas vairāk kā 40 000 skolas.

Programmu Latvijā īsteno Vides izglītības fonds, kas nodrošina visu Starptautiskā Vides izglītības fonda (Foundation for Environmental Education – FEE International) programmu darbību un attīstīšanu.

Vides izglītības fonds – www.videsfonds.lvwww.twitter.com/videsfonds

Ekoskolas – www.draugiem.lv/ekoskolas

Ekoskolu programmas darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „Zaļais izrāviens – Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ (projekta nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/100) ietvaros.