Ekoskolas apbalvošanas ceremonijā svinēs 20 gadu jubileju

https://photos.app.goo.gl/MAsKW3msAfrizv7V6
Vairāk foto šeit

Pirmdien, 20. septembrī, pulksten 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu pasniegšana. Šogad 104 izglītības iestādes saņems prestižo starptautisko Zaļo karogu, tostarp divām izglītības iestādēm tiks piešķirts Ekoskolu vēstnieka statuss, 44 – iegūs Latvijas Ekoskolas sertifikātu.

Pasākuma svinīgajā daļā Ekoskolas video uzrunā sveiks Latvijas valsts prezidents Egils Levits, Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Gatis Zamurs, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika, starptautiskā Vides izglītības fonda izglītības programmas direktors Pramod Kumar Sharma, Vides izglītības fonda vadītājs Jānis Ulme un Eksokolu programmas vadītājs Latvijā Daniels Trukšāns.

Pasākuma apbalvošanas daļā, izmantojot neformālu ieskatu Raiņa lugas “Zelta zirgs” līnijās un improvizācijas teātra elementus, tiks atklātas Ekoskolu programmas 20 gadu jubilejas svinības un suminātas izglītības iestādes, kuras saņēmušas Latvijas Ekoskolas sertifikātu un starptautisko Zaļā Karoga balvu.  Pasākumā ar savu pieredzi interaktīvās diskusijās dalīsies Ekoskolas no visas Latvijas,  kā arī būs citi sveicieni un pārsteigumi, iesaistot gan klātienes dalībniekus, gan tiešraides skatītājus. Par pasākuma gaisotni rūpēsies atraktīvais pasākuma vadītājs Mārtiņš Kozlovskis jeb Kozmens un Sanda Dejus.

Pasākuma noslēgumā Ekoskolas saņems aktuālo informāciju par gaidāmajiem notikumiem šajā mācību gadā – iespējām piedalīties dažādās apmācībās, pieredzes apmaiņas aktivitātēs un projektos, kā arī tiks atklāta kampaņa „Ekoskolu Rīcības dienas” un īstenota video akcija, kas veltīta ANO Ilgtspējīgās attīstības mērķiem.

Šogad Ekoskolu veikumu vērtēja Ekoskolu programmas nacionālā žūrija 14 dalībnieku sastāvā, kurā darbojas jomas eksperti no 11 dažādām valsts institūcijām un sabiedriskajām vides aizsardzības un izglītības organizācijām.

Ekoskolu programma ir viena no visaptverošākajām un populārākajām vides izglītības pieejām pasaulē, kura šajā mācību gadā Latvijā svinēs 20 gadus. Ekoskolu programmā Latvijā šobrīd darbojas 182 izglītības iestādes (no pirmsskolām līdz pat augstskolām), bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas 56 000 izglītības iestādes 70 valstīs. Programmā tiek aicināta piedalīties ikviena izglītības iestāde, kas gatava savā darbā ilgtermiņā pievērsties vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem. Dalība Ekoskolu programmā ir vērtīgs ieguvums ne tikai izglītības iestādes kolektīvam, bet arī pašvaldībām, jo līdztekus citiem mērķiem programmā aktīvi tiek veicināta arī sabiedrības līdzdalība apkārtējās vides pārvaldībā.

Vides izglītības fonds 

http://www.videsfonds.lv
https://www.facebook.com/videsfonds/
https://twitter.com/videsfonds
https://www.instagram.com/fee_latvia/
Ekoskolas
http://www.videsfonds.lv/lv/ekoskolas
http://www.draugiem.lv/ekoskolas/
https://www.ecoschools.global/
Informāciju sagatavoja – Līva Stade, liva.stade@videsfonds.lv
Ekoskolu programmas vadītājs Latvijā – Daniels Trukšāns, daniels.truksans@videsfonds.lv
Ekoskolu programmas darbību Latvijā īsteno Vides izglītības fonds un atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds projekta “FEE International programmu darbības nodrošināšana Latvijā 2021.gadā” ietvaros.