Skauti un gaidas ziemas nometnē “Baltais Vilks”

https://drive.google.com/folderview?id=0B7EVJ1K9lBckTXB6NWdVMTVLcGc&usp=sharing
Vairāk foto šeit

Skauti un gaidas ziemas nometnē “Baltais Vilks” godinās strēlniekus ar simboliskām vadugunīm.

No š.g. 8. līdz 10. janvārim, Ložmetējkalnā norisināsies ziemas nometne “Baltais Vilks”, pulcējot vairāk kā 150 skautus, gaidas un jaunsargus. Šī ir lielākā skautu un gaidu ziemas nometne Baltijas valstīs.

Nometnē jauniešiem būs unikāla iespēja dzīvot ziemā trīs dienas āra apstāklos, guļot apkurināmās teltīs un pašiem rūpējoties par savu sadzīvi. Nometnes dalībnieki piedalīsies dažādās izglītojošās un praktiskās aktivitātēs ar mērķi apgūt jaunas prasmes, izaicināt sevi un uzzināt ko jaunu par Latvijas vēsturi – Ziemassvētku kaujām. Skauti un gaidas kopīgi veidos arī īpašu gaismu – vaduguņu iedegšanas akciju, tā pieminot 99 gadus kopš Ziemassvētku kaujām.

Ziemassvētku kaujas bija vienas no nozīmīgākajām latviešu strēlnieku bataljonu pastāvēšanas vēsturē. Šīs kaujas bija svarīgs solis ceļā uz Latvijas valsts veidošanu, latviešu strēlniekiem parādot vienotību, nenovērtējamu cīņassparu un drosmi. Kaujās strēlnieki devās bez artilērijas atbalsta pret daudz lielāku pretspēku. Lai pārsteigtu ienaidnieku ar negaidītu uzbrukumu, īpašas vienības naktī grieza ejas vāciešu dzeloņdrāšu aizžogojumos. Agri no rīta, šīs pašas vienības griezuma vietas iezīmēja ar zaļām uguntiņām – vadugunīm saviem biedriem.

Nometnes priekšnieks, vadītājs Nils Klints par nometni saka: “Nometne “Baltais Vilks” ir turpinājums pirmās Latvijas brīvvalsts skautu tradīcijai, došanos uz Ložmetējkalnu, lai pieminētu un godinātu latviešu strēlniekus un Ziemassvētku kaujas, kurās piedalījās arī pirmais Latvijas skautu prezidents, ģenerālis Kārlis Goppers. Mūsdienās tā ir nometne, kurā skauti un gaidas izdzīvo “dzīvo” vēsturi, nometņojot teltīs, un sajūtot to īpašo gaisotni, kas šajās dienās ir Ložmetējkalnā! Šajā nometnē jaunieši piemin un godina latviešu strēlniekus, kā arī praktizējas āra dzīvē, kļūstot patstāvīgāki.”

Ikviens interesents 9.janvārī, sākot no plkst.15.00, ir aicināts apmeklēt nometni “Baltais Vilks”. Nometnes viesiem būs iespēja redzēt un uzzināt, kā skauti un gaidas nometņo, kā arī apskatīt vēstures ekspozīciju par Ziemassvētku kaujām. Plkst. 17.00 notiks Valgundes pagasta organizētā piemiņas pasākuma atklāšana, plkst. 18:00 tiks atklāta akcija “99 gaismas par godu Ziemassvētku kaujām”, kuras laikā Ložmetējkalnā skauti un gaidas iedegs 99 zaļas uguntiņas, simbolizējot kauju laikā veiktās frontes pārrāvuma vietas.

Ziemas sagaita “Baltais Vilks” notiek jau četrupadsmito gadu. Tradīcija – janvārī doties uz Ložmetējkalnu – saglabājusies no pirmās Latvijas brīvvalsts laikiem, kad skauti devās pārgājienā uz Ložmetējkalnu, lai pieminētu Ziemassvētku kaujās kritušos latviešu strēlniekus. Šobrīd nometne katru gadu pulcē vairāk kā 150 cilvēku, kā arī ir lielākā skautu un gaidu ziemas nometne Baltijā.
Šogad nometnē pulcēsies vairāk kā 150 dalībnieku. “Latvijas Skautu un gaidu centrālo organizāciju” pārstāvēs vienības no Valmieras, Kocēniem, Rīgas, Ogres, Ķeguma, Ogresgala un Tukuma, savukārt “Latvijas Kristīgos skautus” pārstāvēs Dobeles un Baldones vienības. Nometnē piedalīsies arī divas “Jaunsardzes centra” vienības no Babītes.

Nometne “Baltais Vilks” tapusi sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju, Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departamentu, kā arī ar Āra dzīves apmācību centra “Pelēkais Vilks”, SIA Fazer Latvija un Nacionālo Bruņoto spēku atbalstu