Aicinājums iesaisties fenoloģisko vērojumu veikšanā.

Tuvojoties pavasarim aicinu skolēnus iesaistīties Baltijas jūras projekta fenoloģiskajos vērojumos un ziņot par pavasara vēstnešiem tuvākajā apkārtnē, piefiksējot redzēto, norādot vietu un datumu, kur novērojums veikts.

Fenoloģiskie novērojumi Latvijā ar lielāku vai mazāku regularitāti tiek veikti jau vairāk kā 100 gadus. Nozīmīgākie novērotāji vienmēr bijuši   …turpināt lasīt…

Baltijas jūras projekta erudīcijas konkurss.

Noslēdzies UNESCO Baltijas jūras projekta erudīcijas konkurss. Par mūsu skolas skolēnu aktīvu iesaisti Baltijas jūras reģiona ilgtspējas jautājumu izzināšanā starptautiskā UNESCO Baltijas jūras projekta konkursa ietvaros esam saņēmuši pateicību no Valsts izglītības satura centra.

Šogad savas prasmes vides ekoloģijas jautājumos un svešvalodā pārbaudīja 3, 707 skolēni no 5 dažām valstīm Baltijas jūras krastos. Godalgoto dalībnieku vidū no 164 dažādām skolām ir arī mūsu skolas skolēni   …turpināt lasīt…

Projekts “Plastmasas pirāti”

Jūru un ūdeņu aizsardzība ir mūsu visu pienākums. Un nav svarīgi, vai dzīvojam piekrastē vai iekšzemē. Upes savieno visu Eiropu – no maziem strautiņiem līdz lielām upēm. Liels daudzums atkritumu pa upēm nonāk jūrās un okeānos, kas apdraud tās iemītniekus un visu ekosistēmu.

Mikroplastmasas piesārņojums kļūst arvien aktuālāks un rodas nopietnas bažas par tā ietekmi uz cilvēku un citu dzīvo organismu veselību.   …turpināt lasīt…

Seminārs Baltijas jūras projekta skolu koordinatoriem

Skolēniem ir brīvlaiks, bet skolotāji to izmanto , lai dalītos pieredzē un mācītos viens no otra. 25.oktobrī Ogresgala pamatskolā ciemojās Baltijas jūras projekta skolu koordinatori, lai uzzinātu mūsu skolas pieredzi Baltijas jūras projekta programmu  un vides izglītības realizēšanā.

Projekta koordinatore , Valsts izglītības satura centra Izglītības satura atbalsta nodaļas vecākā eksperte Inese Liepiņa iepazīstināja klātesošos ar   …turpināt lasīt…

Ogresgala pamatskolā viesojas Dānijas pedagogi

2023.gada 22.martā skolā viesojās Dānijas pedagogi –  starptautiskie koordinatori – kuri savās izglītības iestādēs atbild par starptautisko sadarbību.

Ogresgala pamatskolu viņi apmeklēja ar mērķi, lai iepazītos ar Ogresgala pamatskolas pieredzi EKO skolu programmas realizācijā un  pieredzi, darbojoties Baltijas Jūras projektā.   …turpināt lasīt…

Ilgtspējīgas attīstības mērķu izvērtējums Vecpiebalgā

No 27.-29.jūlijam Vecpiebalgā notika UNESCO  Baltijas jūras projekta (Baltic Sea Project) skolu tīkla skolotāju-skolēnu seminārs ’’BSP vasaras skola 2022’’. Tajā skolēni un skolotāji no sešām Latvijas skolām dalījās pieredzē, sadarbojās, veicot dažādus uzdevumus. Mūsu skolu seminārā pārstāvēja A.Rutka un L.Uzuliņa un J.Račinskis.

Šogad seminārs bija veltīts ilgtspējīgas attīstības mērķiem, kurus skolēniem bija jāsaskata un jāizvērtē tuvākajā apkārtnē Vecpiebalgā.   …turpināt lasīt…

Ar Izlaušanās spēli atzīmē Pasaules Ūdens dienu!

Šogad, tāpat kā katru gadu, visā pasaulē 22. martā tiek atzīmēta Pasaules Ūdens diena[1]. Ūdens resursi un to ilgtspējīga apsaimniekošana ir arī viens no starptautiskā Baltijas Jūras projekta (Baltic Sea Project) skolu tīkla[2] dažādos mācību priekšmetos integrētajiem tematiem. Šogad skolēni un skolotāji mācījās veidot izlaušanās spēli par ūdeni atbilstoši vecumposmam. Ar padomu izlaušanās spēļu veidošanā lūdzām iesaistīties skolotāju Indru Siksalieti.

Aicinām spēlēt  mūsu skolas un citu Baltijas jūras projektu skolu skolēnu izveidotās spēles un izzināt un novērtēt ūdeni!   …turpināt lasīt…

UNESCO Baltijas jūras projekta erudīcijas konkursa rezultāti

Ir noslēdzies UNESCO Baltijas jūras projekta konkurss Web Quiz 2021. Kopumā tajā piedalījās 3,790 skolēni no 8 valstīm – Igaunijas(3213 dalībnieki), Lietuvas(230 dalībnieki), Latvijas(220 dalībnieki), Somijas(66), Polijas(55), Vācijas(16), Dānijas(7), Krievijas(6).

Konkurss noritēja 3 vecuma grupās, no kurām visvairāk dalībnieku bija vecuma grupā 14-16 gadi(1650 dalībnieki), 17-19 gadi (1118 dalībnieki) un vecuma grupā 10-13 gadi(964 dalībnieki).   …turpināt lasīt…

BSP vides nometne 2021

No 4. līdz 7.maijam 5 mūsu skolas skolēni –Linda un Laura Gaigalnieces, Kristiāns Caune, Maksims Timohins un Aigars Rutks  piedalījās Baltijas jūras projekta virtuālajā nometnē, kurā tāpat kā citās nometnēs bija  tikšanās ar vides speciālistiem un dalībniekiem no dažādām valstīm, darbnīcas un diskusijas par vidi un  tās saudzēšanu . Kopumā no Latvijas nometnē piedalījās 28 dalībnieki . Skolēni  novērtēja nometnes labo organizētību, lielo nodarbību un diskusiju daudzveidību gan par vides , gan globālās pilsonības jautājumiem.   …turpināt lasīt…

22. marts – Pasaules Ūdens diena

Ūdens ir visas planētas dzīvības avots, tā kvalitāte ir vitāli svarīga ikvienai dzīvai būtnei. Latvija var lepoties ar bagātīgiem ūdens resursiem – mums  netrūkst ne virszemes, ne pazemes ūdens, ir gara jūras piekrastes līnija un nokrišņu daudzums gadā nodrošina pietiekami mitru klimatu.

Kopš 1993. gada 22. martā ik gadu tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena. Latvijā šī diena tiek atzīmēta kopš 1996. gada.   …turpināt lasīt…

UNESCO Baltijas jūras projekta starptautiskais konkurss WebQuiz 2020

Ir noslēdzies ikgadējais UNESCO Baltijas jūras projekta starptautiskais konkurss Web Quiz 2020, kurā piedalījās arī astoņi mūsu skolas skolēni. Kā norāda organizatori-šogad konkursā uzstādīts dubults rekords – vislielākais dalībnieku skaits no konkursa pirmsākumiem un divas reizes vairāk dalībnieku nekā pagājušā gadā. Kopumā 3,784 skolēni no 8 valstīm pārbaudīja savas zināšanas Baltijas ekoloģijā un vides problēmās.

Baltic Sea WebQuiz 2020

Latvijai bija trešais lielākais dalībnieku skaits, tāpēc jo lielāks prieks, ka 230 Latvijas dalībnieku starpā starp zinošākajiem savā vecuma grupā bija 6.klases skolnieks Mikus Saulītis(100 punkti no 100). Apsveicam Miku ar izcilo rezultātu un iegūto balvu!   …turpināt lasīt…

Šogad fenoloģiskos vērojumus jeb pavasara atnākšanu sākam janvārī!

Laikapstākļu izmaiņas ir acīmredzamas! Laikā, kad laukus un augus jāpārklāj sniegam un degungalu jāsaldē salam, ārā pavasarīgi laikapstākļi! Jau ir novērota lazdu ziedēšana un pirmie sniegpulksteņi.

Pirmo reizi fenoloģiskos novērojumus jeb pavasara atnākšanu sākam vērot ziemas vidū – janvārī. Aicinām arī tevi pievienoties dabas vērotājiem! Dodies ārā, nofotografē redzēto un ziņo klases audzinātājai vai sk. Sandrai,

JA ESI NOVĒROJIS, KĀDU NO ATTĒLĀ REDZAMAJIEM PAVASARA VĒSTNEŠIEM TUVĀKAJĀ APKĀRTNĒ, (kas?kad?kur?).

Foto sūti uz eklasi

Iegūtos datus sūtīsim pārējām Baltijas jūras projekta valstīm salīdzināšanai.

Pirmie pavasara vēstneši

 

Baltijas jūras projekta Vasaras skola 2019

Vasaras brīvdienās mūsu skolas skolēniem bija iespēja piedalīties Baltijas jūras projekta Vasaras skolā, kas norisinājās no 26.-28. jūnijam Rūjienas vidusskolā.

Semināra mērķis bija izglītot skolēnus un pedagogus, lai veicinātu viņu attieksmju un ieradumu veidošanos ilgtspējīgai dzīvei un darbam un aktīvu iesaistīšanos ilgtspējīgas sabiedrības, dabas un   …turpināt lasīt…

Baltijas Jūras projekta starptautiskā konference ’’Global Citizens 2030’’, Vācija

No 18. – 21. septembrim pilsētā Damp, kas atrodas Baltijas jūras krastos Vācijas Ziemeļos notika Baltijas jūras projekta un Vācijas UNESCO asociēto skolu konference ’’Global Citizen 2030”. Konference pulcēja vairāk kā 300 dalībnieku no 9 Eiropas valstīm, kā arī Japānas, Dienvidkorejas un pat Jaunzēlandes.

Latvijas komandu pārstāvēja 11 skolēni un 3 skolotājas   …turpināt lasīt…

Baltijas Jūras Projekta vasaras skola

Skolēnu brīvdienās mums bija izdevība piedalīties aizraujošā piedzīvojumā – ‘’Baltijas jūras projekta Vasaras skolā’’. Seminārs norisinājās viesmīlīgajā Salacgrīvas vidusskolā no 26.-27.jūnijam.

Seminārā bija organizētas trīs izglītojošas darbnīcas, kurās darbojāmies praktiski un uzzinājām daudz ko jaunu.   …turpināt lasīt…

Baltijas jūras krasta vērojumi Salacgrīvā

26.aprīlī mēs, 6.klases skolēni, devāmies uz Salacgrīvu, kur pētījām Baltijas jūru. Ar Dabas izglītības centra ‘’Ziemeļvidzeme’’ vadītājas Intas Somas palīdzību iesaistījāmies interesantās, interaktīvās jūras un piekrastes iepazīšanas spēlēs par putniem, zivīm, augiem, aļgēm un  gliemenēm. Mēs garšojām un noteicām ūdens sāļumu, izbaudījām stipro vēju, kad devāmies izpētīt jūras piekrasti.   …turpināt lasīt…

Nozīmīgākie BSP pasākumi Ogresgala pamatskolā 2015./2016.mācību gadā.

  1. Skolēni veica fenoloģiskos novērojumus. Rezultāti tika aizsūtīti starptautiskajam koordinātoram
  2. Iesaistījāmies BSP konkursā(BSP Web Quiz)-Melisa Grišāne un Loreta Neško no 9.klases ieguva godalgu par labākajām zināšanām
  3. Organizējām starptautiskajai Ūdens dienai veltītu erudīcijas konkursu skolā
  4. Sesto līdz devīto klašu audzēkņi tikās ar jauniešiem no Vācijas , kas Latvijā ieradušies veikt brīvprātīgo darbu
  5. Popularizējām mūsu skolas pieredzi vides tēmu integrēšanā mācību saturā darba grupās ar citu valstu kolēģiem UNESCO starptautiskajā konferencē ’’Izglītība un zinātne ilgtspējīgai attīstībai’’ u.c.

Informāciju sagatavoja Sandra Jekoviča, BSP koordinātore skolā

Panākumi Baltijas jūras projekta konkursā

Apsveicam Egiju Žinduli, Sindiju Antoņuku un Rebeku Ašmani no 9.klases ar iegūto godalgu starptautiskajā Baltijas jūras projekta konkursā!

Šogad konkursā piedalījās 429 dalībnieki, kas ir īpaši liels dalībnieku skaits no 7 dažādām valstīm – Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Vācijas, Latvijas, Dānijas un Krievijas. Prieks par meiteņu uzrādītajām teicamajām zināšanām vides zinībās, angļu valodā un žūrijas augsto novērtējumu. Esam lepni, par meiteņu izcīnīto godalgu Latvijai.   …turpināt lasīt…

Izglītojoša nodarbība par Baltijas jūru

17. septembrī skolā viesojās dr. ķīm. Rita Poikāne no Latvijas hidroloģijas institūta. Atbilstoši skolēnu vecumposmam skolēni tika iepazīstināti ar Baltijas jūras ģeogrāfisko novietojumu, kā arī jūras stāvokli mūsdienās. Stāstīto papildināja interesanti piemēri un uzskatāmi attēli. Nodarbībās uzzinājām , kura ir dziļākā vieta Baltijas jūrā un   …turpināt lasīt…

Arhīvs

Ogresgala pamatskola - © 2024